Billede -
Roger Ballen: "Twirling Wires". Ed. 2/6. Betitlet, dateret og nummereret og signeret Roger Ballen verso (tjekkes). Sølvgelatine print. Indrammet. 80 x 80 cm. Hammerslag: 205.000 kr.
- Licens:
- Brug i medier
Materialet kan downloades af journalister, bloggere, meningsdannere etc. Det kan bruges og deles i forskellige medier-kanaler med det formål fremføre, fortælle, kommentere eller redegøre for jeres pressemeddelelser og andre publiceringer - forudsat at materialet er uredigeret og publiceret i sin helhed. Forfatteren eller skaberen af materialet skal krediteres i det omfang, som god skik kræver (det betyder f.eks. at fotografer skal krediteres).
- Af:
- Bruun Rasmussen Kunstauktioner
- Filformat:
- .tiff
- Størrelse:
- 3824 x 3830, 34,8 MB