Barocksilver och kunglig proveniens i fokus – under andra dagen av Klassiska & Asiatiska
Under andra dagen av Klassiska & Asiatiska klubbades möbler och konsthantverk med stor framgång på Stockholms Auktionsverk. Bland toppnoteringarna fanns ett par vackra pärlörhängen, dryckeskannor i silver och en vävd tapet från 1600-talet.